Pielgrzymka Parafialna 15. 07 – 21.07.2025
KŁODNICA – SANDOMIERZ – KODEŃ – GRABARKI – BIAŁOWIEŻA – KRUSZYNIANY – SUPRAŚL – SOKÓŁKA – AUGUSTÓW – ŚWIĘTA LIPKA – GIETRZWAŁD – NIEPOKALANÓW – KŁODNICA
Dzień 1: Zbiórka na parkingu obok parafii MB Bolesnej w Kłodnicy w godzinach porannych przejazd na Lubelszczyznę do uroczego Sandomierza, pięknie położonego nad Wisłą: rynek w Sandomierzu, Katedra sandomierska, Kościół św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Lublina.
Dzień 2: Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu. Następnie przejazd do Grabarki, centrum prawosławia w Polsce: Święta Góra – Wzgórze Krzyży. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Białowieży – miasto leżące na terenie Białowieskiego Parku Narodowego znajdującej się na liście UNESCO, wejście do Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. Następnie przejazd do Kruszynian, miejscowość wielu wyznań: muzułmańskiego, prawosławnego, katolickiego. Do dziś mieszka tam również niewielka mniejszość tatarska. W miejscowości można zwiedzać m.in. drewniany meczet muzułmański oraz cmentarz muzułmański. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: Śniadanie, przejazd do miejscowości Supraśl – niezwykle ciekawe i bardzo bogate w eksponaty Muzeum Ikon oraz jeden z większych na terenach wschodnich Monastyr. Po południu przejazd do Sokółki, gdzie w Kościele św. Antoniego Padewskiego znajduje się Relikwiarz Cudu Eucharystycznego. Cud przemiany Hostii w Cząstkę Ciała Pańskiego miał miejsce 12.10.2008 i do dziś relikwiarz jest wystawiony dla przybywających pielgrzymów w kościele. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5: Śniadanie. Zwiedzanie Augustowa: Kanał Augustowski – zbudowany w XIX wieku kanał łączący Polskę z Białorusią, który jest również atrakcją turystyczną. Można wybrać się na rejs statkiem po kanale, podziwiając malownicze krajobrazy i historyczne śluzy. Kościół Najświętszego Serca Jezusowego – piękna świątynia zbudowana na początku XX wieku, która jest jednym z ważniejszych zabytków sakralnych w Augustowie. Warto zwrócić uwagę na wnętrze kościoła, szczególnie na jego witraże. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Św. Lipki – zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Gietrzwałdu: Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Źródło Maryjne, Droga Krzyżowa. Obiadokolacja oraz nocleg.
Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Niepokalanowa – Klasztor Franciszkanów i Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej. Przejazd do parafii MB Bolesnej w Kłodnicy w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.
CENA: 2299 PLN/ OS. + 150 PLN/ os (koszty realizacji programu)
Cena zawiera: przejazd autokarem klasy LUX * 6 noclegów w hotelach i pensjonatach * 6 śniadań * 6 obiadokolacji *
ubezpieczenie NNW * opiekę doświadczonego pilota* codzienną Mszę Świętą.
Cena nie zawiera: dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz przerwania podróży 2,6 % (wszystkie udokumentowane sytuacje nagłe) lub 4,68 % (wszystkie udokumentowane sytuacje nagłe oraz poszerzenie o choroby przewlekłe) * wydatków własnych nie wymienionych w programie.
Parafialna pielgrzymka w lipcu